Myanmar komt tegemoet aan klachten oppositie
20-02-2012 15:57
0 reacties
YANGON (ANP) - De regering van Myanmar heeft maandag gehoor gegeven aan klachten van de partij van de Myanmarese oppositieleidster Aung San Suu Kyi. ,,Ze hebben de beperkingen opgeheven, we kunnen vrijuit campagne voeren", aldus een woordvoerder van de partij maandag.
Enkele uren eerder meldde de partij dat ze geen toestemming kreeg sportvelden te gebruiken voor partijbijeenkomsten. ,,We geloven niet dat de verkiezingen eerlijk zijn als de situatie niet verandert", zei een partijfunctionaris toen.
Suu Kyi doet op 1 april mee aan tussentijdse verkiezingen die worden gehouden in 48 districten. Namens haar partij, de Nationale Liga voor Democratie (NLD), gaat ze proberen een parlementszetel te winnen in het kiesdistrict Kawhmu.
Democratische hervormingen
Na de landelijke verkiezingen van 2010 heeft de eerste burgerregering van Myanmar (Birma) democratische hervormingen doorgevoerd. Myanmar doorbrak zo zijn internationale isolement. Politici uit de Verenigde Staten en Europa deden het land onlangs voor het eerst in lange tijd aan.
De 66-jarige Suu Kyi kreeg in 1991 de Nobelprijs voor de Vrede voor haar verzet tegen het militaire regime in Myanmar. Lange tijd had ze huisarrest en was ze politiek buitengesloten.
Bar Refaeli voert Maxim Hot 100-lijst aan
22-05Oranje oefent tegen Bayern München 22-05Strijd om finaleplaats songfestival barst los 22-05Strijd om finaleplaats songfestival barst los 22-05John Mayer heeft spijt van uitspraken 22-05Obama prijst Nederlandse inzet raketschild 22-05Aardbeving treft westen van Bulgarije 22-05Laatste opname Whitney Houston online 22-05Lady Gaga lanceert eigen socialenetwerksite 22-05Katy Perry is weer vrijgezel
Meer Laatste nieuws >
Meest gelezen artikelen
15-05Kort geding coffeeshop Maastricht op 5 juni 16-05Ontsnapte stier veroorzaakt chaos in Almere 15-05Naam Onafhankelijke Burger Partij mag blijven1 16-05Oefening brandweer draait uit op echte brand 15-05'Amsterdamse beurs opent lager' 15-05'Syriërs gedood voor ogen van VN-waarnemers' 16-05Parijse naaktdanseressen in staking 15-05Rellen in Israël op stichtingsdag 15-05Aanleg Rijnlandroute begint in 2014 15-05Minister kiest aanpak wegen rond Den HaagMeeste reacties
19-05Frankrijk: geen taboes bij informele EU-top1 15-05Naam Onafhankelijke Burger Partij mag blijven1




