
'Akkoord redding Griekenland dichtbij'
21-02-2012 02:58
0 reacties
BRUSSEL (ANP) - De ministers van Financiën van de 17 eurolanden lijken na uren onderhandelen in de nacht van maandag op dinsdag overeenstemming te hebben bereikt over onderdelen van het tweede reddingsplan voor Griekenland van 130 miljard euro. Maar de banken lijken het nieuwste struikelblok te zijn nu ze gevraagd worden extra afschrijvingen te doen. Dat meldden diplomaten.
Onderwerpen als een aparte geblokkeerde rekening voor de nieuwe steun aan Griekenland en intensiever, permanent toezicht op het uitgeven van het geld door de Grieken lijken niet langer een struikelblok voor de ministers. De gesprekken met de financiële sector lopen daarentegen zeer moeilijk.
Volgens recente berekeningen van de geldschieters van Griekenland zal de schuld in 2020 niet zijn teruggebracht tot 120 procent van het bruto binnenlands product, maar uitkomen op 129 procent. Volgens het Internationaal Monetair Fonds is het doel van 120 procent wel nodig om de Griekse economie op lange termijn levensvatbaar te maken. Daarom wordt er opnieuw met de banken gesproken over een grotere kwijtschelding. Ook nationale centrale banken zouden een deel van hun Grieks staatspapier moeten kwijtschelden om de kloof te dichten.
Billy Bob: Angie en ik voor altijd vrienden
22-05Zedenzaak weer aan bod op rechtbank 22-05Bar Refaeli voert Maxim Hot 100-lijst aan 22-05Oranje oefent tegen Bayern München 22-05Strijd om finaleplaats songfestival barst los 22-05Strijd om finaleplaats songfestival barst los 22-05John Mayer heeft spijt van uitspraken 22-05Obama prijst Nederlandse inzet raketschild 22-05Aardbeving treft westen van Bulgarije 22-05Laatste opname Whitney Houston online
Meer Laatste nieuws >
Meest gelezen artikelen
15-05Kort geding coffeeshop Maastricht op 5 juni 16-05Ontsnapte stier veroorzaakt chaos in Almere 16-05Oefening brandweer draait uit op echte brand 15-05Naam Onafhankelijke Burger Partij mag blijven1 15-05'Amsterdamse beurs opent lager' 15-05'Syriërs gedood voor ogen van VN-waarnemers' 16-05Parijse naaktdanseressen in staking 15-05Rellen in Israël op stichtingsdag 15-05Aanleg Rijnlandroute begint in 2014 17-05Soldaat krijgt na halve eeuw alsnog medailleMeeste reacties
19-05Frankrijk: geen taboes bij informele EU-top1 15-05Naam Onafhankelijke Burger Partij mag blijven1






