
Armband redt levens
Door: Finmax |
10-02-2012 15:53
0 reacties
Het Goudse bedrijf Finmax heeft een noodarmband op de markt gebracht die de drager helpt sneller te evacueren bij woningbrand. Snelheid lijkt anno 2012 inderdaad geboden, want door de toename van het aantal brandbare materialen in de inrichting hebben we maar 3 minuten om onszelf in veiligheid te brengen – terwijl de gemiddelde aanrijtijd van de brandweer 8 minuten bedraagt. Brand is dus sneller dan de brandweer, concludeert René Hagen, lector Brandpreventie aan de Brandweeracademie, na een uitgebreid TNO-Efectis-onderzoek in 2011.
De noodarmband, die geleverd wordt onder de naam Evacuaid Pro 201, combineert twee cruciale functies in één apparaat: noodverlichting en het zogenaamde man-downsysteem. De heer Bosch van Finmax legt uit: “Zodra u de noodarmband om uw pols schuift, gaat de led-noodverlichting automatisch aan. Zo hebt u goed zicht én uw beide handen vrij om de kinderen uit bed te halen, een huisdier te redden, de brand te blussen, enzovoort. Bij gebruik van een conventionele zaklamp bent u altijd één hand kwijt, wat de hulpverlening een stuk moeilijker maakt." De armband heeft bovendien niet alleen één sterke lichtbundel aan de voorkant, maar ook twee kleinere lichtbundels aan de zijkant. Daardoor krijgt de drager een goed idee van de ruimte, en kan hij beter zijn weg naar buiten vinden .
Het man-downsysteem zorgt er verder voor dat het ingebouwde persoonlijk alarm ingeschakeld wordt wanneer de drager bewusteloos raakt, bijvoorbeeld door het inademen van rook tijdens de evacuatie. Dit alarm is een combinatie van luid geluid en stroboscooplicht die al jarenlang wordt toegepast in professionele veiligheidssystemen, en door iedereen begrepen wordt. Het persoonlijk alarm kan ook handmatig worden geactiveerd, bijvoorbeeld als de drager bekneld raakt. Als de armband wordt afgenomen, wordt hij automatisch weer gedeactiveerd.
“Met de Evacuaid Pro 201 kunnen geen fouten worden gemaakt.” Bosch is stellig. “De gebruiker hoeft geen knoppen in te drukken of systemen te kennen. Om = aan, en dat is wel zo fijn in panieksituaties!"
De Evacuaid Pro 201 wordt geleverd met een automatische batterij-opfrisser die de batterijen in goede conditie houdt tijdens inactiviteit. Om de conditie te testen is een batterijtester ingebouwd. Wie meer wil weten over de noodarmband, kan een demofilm bekijken op www.finmax.nl. (0182 - 519 202)
"Cabaretpreek"
Zondag 3 juni wordt er om 19.00 een jeugddienst gehouden in de Andreaskerk....
21-05Open Week bij de Muziekschool Noordwest ... 21-05Blauwe Leeuwinnen pakken kampioenschap 21-05Open Huis bij de Muziekschool Noordwest ... 21-05Open dag Agrarische Kinderopvang ... 20-05SDCP F9 KAMPIOEN 20-05Geslaagde auto evenement 20-05geslaagde auto evenement 20-05Veldtocht: Uitdagende tocht weer ... 18-05Putten / regio ? Op zaterdag 2 juni ...Meer Lezersnieuws >
Meest gelezen artikelen
21-05Open Week bij de Muziekschool Noordwest ... 21-05Open Huis bij de Muziekschool Noordwest ... 18-05Shooters Spuiplein Streetball 2012 18-05BOELDAG IN PUTTEN OP 26 MEI 2012 ... 21-05Open dag Agrarische Kinderopvang ... 18-05Elspeet ? Zaterdag 26 mei geven de ... 18-05Lenteavond Fietstocht BBBB 18-05Putten / regio ? Op zaterdag 2 juni ... 18-05Bunschoter Boeren- en Beestenboel 18-05Putten / regio ? Op zaterdag 2 juni ...Meeste reacties
22-05Jannes Priem na 68 jaar terug op ...1


Misbruik






