Vleermuizenfestival en Verloren Licht
22-02-2012 00:00
0 reacties
PUTTEN - Wie is er in september niet geweest, toen Moeder Vleermuis haar dochtertje Vleertje onder de wol probeerde te stoppen in de Werkstee op Landgoed Schovenhorst? Na de angsten van het Vleermuizenkind weggenomen te hebben, konden de kinderen de vleermuizen met een gerust hart welterusten zeggen. Op Eerste Paasdag vindt, net zoals vorig jaar, het Vleermuizenfestival plaats. Hét moment waarop de vleermuizen uit hun winterslaap ontwaken. Iedereen mag een wekker meenemen, want die zijn hard nodig. Het vleermuizenfestival is -op het theater na- een gratis evenement. Kinderen mogen naar hartenlust vleermuizenmaskers maken of vleermuizen knutselen. Uiteraard kan iedereen met schmink omgetoverd worden tot vleermuis. Opnieuw is Ruth Frederiks, schrijfster van 'het Spannendste boek van de Veluwe' aanwezig om verhalen te vertellen. Het boek vertelt het verhaal over de zoektocht van Gerd de Vleermuis langs de diverse sagen en legenden die de Veluwe rijk is. Het boek is ter plekke te koop. Het Vleermuizenfestival is een mooie gelegenheid om hutten te bouwen, het speelbos te bezoeken of de spectaculaire bostoren van 40 meter hoog te beklimmen.
Datum: zo 8 april
Tijd: 13.30 - 17 uur, theatervoorstellingen: 14.30 uur, 15.15 uur en 16 uur
Locatie: Garderenseweg 93, 3881 GK
Prijs en reserveren voor het vleermuizentheater: € 3,- (via info@schovenhorst.nl). De overige activiteiten zijn gratis.
Info: tel. 0341-351207, www.schovenhorst.nl
Voorstelling Verloren Licht
Voor wie van een unieke voorstelling van licht, beweging en muziek houdt, is de voorstelling Verloren Licht een niet te missen evenement. In het laatste weekend van april wordt het landgoed in bijzondere sferen gebracht. Bij zonsondergang neemt een gids de bezoekers door het toenemende duister mee naar het centrum van de voorstelling. Steeds dieper het bos in, op een ontdekkingsreis naar een andere dimensie. Tussen de donkere contouren van de bomen en de struiken fonkelen tientallen lichtjes van een lichtsculptuur. Geluiden van het landschap vermengen zich met klanken en muziek. Ze zorgen ervoor dat de toeschouwer volledig in de ban van het bos raakt. Om plotseling verwonderd te worden door de verschijning van een jongleur, die met lichtgevende kegels danst.
Verloren Licht wordt opgevoerd door 'De Bosfabriek' en is een combinatie van beeldende kunst, een geluidsurroundscape en hedendaags jongleren. Deze ingrediënten smelten samen tot een poëtische en dynamische voorstelling van 30 minuten. Het is de mix van stilstand en beweging, licht en donker, geluid en stilte en de sfeer van het nachtelijke bos die de waarneming van het publiek op scherp zet.
Data: vr 27, za 28 en zondag 29 april
Tijd: 21 en 21.45 uur
Locatie: Garderenseweg 93, 3881 GK
Prijs en reserveren: kind tot 14 jr. € 4,-, volw. € 7,-.
Reserveren via info@schovenhorst.nl. Voorafgaand aan de voorstelling is in horecapaviljoen de Hop-eest een diner in stijl te boeken.
Info: tel. 0341-351207, www.schovenhorst.nl
SDCP F9 kampioen
26-05Unieke prestatie van SDCPutten F1 26-05Lange afstand wandeling bij Staatsbosbeheer 25-05Laatste vrijdansavond van het seizoen 25-05Boeldag 25-05Blauwe Leeuwinnen pakken kampioenschap 25-05FocusArt blij met Puttense ondernemingen. 25-05Woningen Schauwplein opgeleverd 25-05Al 20 jaar aqua-robic lessen in het ... 24-05Fiets terug op Nulde
Meer Laatste nieuws >
Meest gelezen artikelen
22-05BDU-lezersactie: Maak kans op vrijkaarten ...2 23-05Prijswinnaar BDU-Lezersactie rondvlucht ... 22-05Jannes Priem na 68 jaar terug op ...1 21-05Putten loopt massaal uit voor tweede ... 22-05Winkel van Sinkel weer open 19-05School Diermen honderd jaar 20-05Verantwoorde leaseauto 20-05Voor een moot gebakken vis naar Arjan 20-05Van den Brink bij JAMES auto & service 23-05Nu ook OV chipkaart oplaadpunt bij ...Meeste reacties









