Reeënbronst op landgoed Oldenaller.
Reeënbronst op landgoed Oldenaller. Peter Verbunt

Wandelen tijdens reeënbronst op landgoed Oldenaller Putten: op zoek naar verstopte reeën in natuur komend weekend

vrijdag 26 juli 2024 20:00 tot zaterdag 27 juli 22:00

[PUTTEN] Rennende bokken en fiepende geiten. De reeënbronst op landgoed Oldenaller is begonnen. Wandel het weekend van vrijdag 26 juli en zaterdag 27 juli met de boswachter van Natuurmonumenten tussen wuivende graslanden en grillige houtwallen en speur met hem mee naar reeën.  

Reeën zijn schuwe dieren en komen vaak pas tegen de avond tevoorschijn. Ze staan dan lekker te grazen langs de bosrand in groepen. Tijdens de bronst zijn de bokken door het dolle heen. Onder invloed van hun hormonen rennen ze wild in het rond, achter de vrouwtjes aan. Ondertussen zijn de vrouwtjes aan het fiepen om de mannen te verleiden. Hoewel geen garantie gegeven kan worden dat de dieren zich tijdens de wandeling laten zien, weet de boswachter wel de beste plekken. 

GRASLANDEN

Tijdens de wandeling zal over kronkelende paden en statige lanen worden gelopen waar vogels je vanuit de bomen toefluiten. Langs de paden liggen kleurige graslanden met hoge grassen en heel veel wilde bloemen. Hierin zitten de reeën vaak verstopt. Goed opletten dus.  

Voor deze wandeling is het nodig om je van tevoren aan te melden. Kijk hiervoor op www.natuurmonumenten.nl/agenda-noord-veluwevoor meer informatie en koop online je kaartje. Honden mogen helaas niet mee.

Deze wandeling is geschikt voor kinderen vanaf 12 jaar. Er word vertrokken vanaf de werkschuur van Natuurmonumenten op landgoed Oldenaller. Wandelingen met de boswachter vinden plaats op vrijdag 26 juli en zaterdag 27 juli van 20.00 tot 22.00 uur.