Uit het archief; Dodenherdenking 2025.
Uit het archief; Dodenherdenking 2025. © Tim van Donkersgoed

Putten herdenkt oorlogsslachtoffers met stille tocht en kranslegging

2 mei 2026 om 10:00 Herdenkingen

PUTTEN De nationale dodenherdenking in Putten vindt maandag 4 mei plaats bij het monument op de Algemene Begraafplaats. Vooraf vindt om 19.00 uur een herdenkingsbijeenkomst plaats in de Gereformeerde kerk aan de Achterstraat. Dit wordt georganiseerd door de Heilige Maria Zuiveringskerk en de Evangeliegemeente Living Hope, in samenwerking met de gemeente.

Wijnand Kooijmans

Om 19.45 uur start de stille tocht vanaf de Gereformeerde kerk naar de Oude Algemene Begraafplaats aan de Engweg-Molenstraat. De route wordt in stilte te voet afgelegd. Om 20.00 uur wordt er twee minuten stilte gehouden. Daarna leggen burgemeester Henk Lambooij en zijn echtgenote als eersten een krans namens het gemeentebestuur. Ook verschillende organisaties leggen een krans.

Namens alle leerlingen van de scholen in Putten wordt een krans gelegd door David van de Kamp en Boaz de Ruiter uit groep acht van basisschool Steenenkamer. De herdenking wordt afgesloten met het Wilhelmus. Er zijn stoelen beschikbaar voor mensen die slecht ter been zijn en er is ruimte voor rolstoelen. 

Mail de redactie
Meld een correctie

Deel dit artikel via:
advertentie
advertentie