Dinie Stoevelaar is de honderdste deelnemer van AutoMaatje.
Dinie Stoevelaar is de honderdste deelnemer van AutoMaatje. Putten voor Elkaar

Dinie Stoevelaar (91) honderdste deelnemer van ANWB AutoMaatje Putten

4 juni 2025 om 15:00 Maatschappelijk

PUTTEN Een bijzondere mijlpaal voor ANWB AutoMaatje Putten. Dinie Stoevelaar, 91 jaar, is de honderdste deelnemer van het succesvolle vervoersproject. AutoMaatje, dat draait op de inzet van enthousiaste vrijwilligers, helpt minder mobiele inwoners van Putten om toch zelfstandig op pad te gaan. Of het nu gaat om een bezoek aan de huisarts, de kapper of een kop koffie bij een vriendin: AutoMaatje maakt het mogelijk.

,,Ik ben lid geworden van Automaatje omdat ik dan ook ergens naartoe kan zonder iemand tot last te zijn”, zegt Dinie. ,,Dankzij AutoMaatje voel ik me mobiel en onafhankelijk.”

VRIJWILLIGE INZET

Het project draait vrijwel volledig op de inzet van vrijwilligers. Negen planners zorgen dagelijks voor het inplannen van de ritten, één vrijwilliger verzorgt de intakes, en maar liefst 23 vrijwillige chauffeurs staan paraat om deelnemers van A naar B te brengen. De dienst voorziet duidelijk in een behoefte: voor mensen zonder eigen vervoer, die ook geen gebruik kunnen maken van het openbaar vervoer, biedt AutoMaatje een laagdrempelige en sociale oplossing.

ANWB AutoMaatje Putten wordt gecoördineerd door Putten voor Elkaar. Sinds de start in november vorig jaar is het project een uitkomst voor velen. ,,AutoMaatje loopt fantastisch”, vertelt coördinator Simone van Ee. ,,De deelnemers zijn erg tevreden over het gemak van de ritten en de vriendelijkheid van de chauffeurs. Ook de vrijwilligers vinden het fijn dat ze op deze manier iets kunnen betekenen voor anderen.”

OOK MEEDOEN?

Ook gebruikmaken van AutoMaatje of zou het een uitkomst zijn voor iemand anders? Aanmelden voor een intakegesprek is dan mogelijk.

Voor aanmelding of meer informatie bel Putten voor Elkaar: 0341-740051.

Mail de redactie
Meld een correctie

Deel dit artikel via:
advertentie
advertentie