Ko van Schaik, Wijnand Zech, Walter van de Pol, Peter van de Kamp, Gerrit van Emous.
Ko van Schaik, Wijnand Zech, Walter van de Pol, Peter van de Kamp, Gerrit van Emous. Marco Jansen

Sportiviteit en gezelligheid voor goede doelen, de Triple van Putten krijgt een vervolg

23 januari 2026 om 12:00 Maatschappelijk

PUTTEN Na het succes van de eerste editie is er ook 2026 een Triple van Putten. Drie wandeltochten met verschillende routes door de natuur in Putten, voor twee goede doelen: het KWF en Duchenne.

Marco Jansen

Vorig jaar trokken de drie wandeltochten meer deelnemers dan ooit daarvoor. Aan de Winterwandeling deden 700 mensen mee, aan de Weelderen Wandeltocht 600 mensen en de Wandeltocht van Duchenne 960 mensen. Dat zorgde voor een recordopbrengst van 17.000 euro voor het KWF en 18.500 euro voor Duchenne. 283 deelnemers liepen alle drie de wandelingen en kregen als aandenken een beeldje gemaakt door kunstenaar Gerrit van Emous.

STRUINEN De achtste BIG Challenge Winterwandeling is op zaterdag 14 februari. Een route van 10 kilometer door de buurtschappen Hoef, Hell en Huinen. De winterwandeling is in 2017 begonnen in het buurtschap Appel in Nijkerk en start sinds 2019 in Putten. Dit jaar bij Bouwbedrijf Aalten aan de Broekermolenweg 4. ,,Het is struinen door de natuur, je komt op plekken waar je anders niet snel komt”, vertelt schapenboer Ko van Schaik (72). Hij kreeg in 2009 Non-hodgkin, een lymfklierkanker in zijn rug. Na zijn genezing hoorde hij van een kennis van de BIG Challenge, een initiatief vanuit de agrarische sector om mee te doen aan de Alpe d’ Huzes. ,,In 2013 hebben mijn vrouw en ik als eerst geholpen als vrijwilligers en sinds 2020 gaan we met een team uit de regio van boeren en pluimveehouders. Dit jaar is dat zelfs met twee teams.”

MOTIVATIE Ook Wijnand Zech (73) heeft een grote persoonlijke motivatie. Bij hem werd in februari 2021 nierkanker geconstateerd. Hij is nog altijd onder behandeling en niet vrij van tumoren. Maar met zijn wilskracht deed hij aan de wandelingen mee en is met goedkeuring van de cardioloog in 2024 zelfs de Alpe d’ Huez op gefietst. ,,Daar hoorde ik van een project om de nieuw te ontwikkelen bestralingsapparatuur van het UMC in Utrecht te financieren. Deze bestralingen duren drie kwartier en volgen de ademhaling. Dat gaf veel motivatie om de berg op te gaan. Ik ben hiermee in oktober 2025 vijf keer bestraald.”

Peter van de Kamp organiseert zaterdag 9 mei de vijfde Weelderen Wandeltocht vanaf zijn boerderij Gerven aan de Gervenseweg 20. ,,Mijn twee zwagers, broer en vader zijn overleden aan kanker”, vertelt hij. ,,Een wandeltocht is een goede manier om geld in te zamelen. Er zijn ook kinderactiviteiten op het erf, zoals boter maken, schminken en er is een stormbaan.”

DUCHENNE Walter van de Pol is één van de krachten achter de Wandeltocht voor Duchenne op zaterdag 20 juni. ,,Wij doen dit al vanaf 2008 en dit wordt de dertiende keer”, vertelt Van de Pol, die de ziekte van Duchenne in zijn familie heeft. ,,Mijn zoon en drie van zijn neefjes hebben deze erfelijke spierziekte, die progressief is en vooral bij jongens en mannen voorkomt. Na de diagnose kwamen we er al snel achter wat het inhield. Dat was ook het startsein om zoveel mogelijk middelen in te zamelen die onderzoek mogelijk maken, gericht op genezing en om de levensstandaard te verbeteren. Inmiddels zit er veel verbetering in behandelmethodes en is de levensverwachting opgeschoven. Deze was vroeger 18 jaar, nu worden mannen 30 tot zelfs 40 jaar.”

Zijn zoon is nu 21 en afhankelijk van een elektrische rolstoel door zijn fysieke beperking. In het dagelijks leven werkt hij bij Van de Brug tanktransport in Putten als ondersteuning van de planning. ,,Hij rijdt daar met een aangepaste auto naartoe en kan zo zelfstandig mogelijk in de maatschappij functioneren.”

Van de Pol is ook bedenker van de Triple. ,,We deden in eigenlijk alle drie al hetzelfde en ik geloof in samenwerking. Door samen te werken versterken de evenementen elkaar.”

Kunstenaar Gerrit van Emous (66) helpt mee in de organisatie en had vorig jaar een klus. Niet alleen met chocolademelk en koffie schenken, maar ook met de aandenkens, die avonden werk opleverde. ,,Dit jaar wordt het geen beeldje op een houtje, maar een nieuw aandenken dat ik nog moet bedenken.”

Inschrijven voor de wandelingen gaat verschillend. Winterwandeling: winterwandelingputten@gmail.com Weelderen Wandeltocht: www.boerderijweelderen.nl/wandeltocht Wandeltocht voor Duchenne: www.deoudedeel.com Kosten deelname: 10,00 euro.

(Vlnr): Ko van Schaik, Wijnand Zech, Walter van de Pol, Peter van de Kamp en Gerrit van Emous.
Mail de redactie
Meld een correctie

Deel dit artikel via:
advertentie
advertentie