
Kort nieuwsblog: Geen tijdelijke opvang Oekraïners Huinerenkweg, route optocht Koningsdag
23 april 2025 om 19:51 OverigNieuwsjager Tim van Donkersgoed houdt een blog bij waarop hij kort en krachtig het laatste Puttense nieuws deelt. Heb je tips, opmerkingen of aanvullingen? Stuur een berichtje via Whatsapp.
25-04 17.00 Geen tijdelijke opvang Oekraïners Huinerenkweg
De gemeente Putten ziet af van de plannen om de locatie Huinerenkweg 10 en omgeving tijdelijk in te zetten voor de opvang van Oekraïense ontheemden of statushouders. Het college van burgemeester en wethouders nam dit besluit op 15 april. Vandaag hebben omwonenden een brief van de gemeente ontvangen. De locatie is gekocht door de Ontwikkelingsmaatschappij Vitale Vakantieparken (OMVV) met het oog op de ontwikkeling van een toekomstbestendig recreatiepark. Hoewel er eerder plannen waren om de terreinen tijdelijk in te zetten voor opvang, hebben recente ontwikkelingen – zoals minder financiële steun van het Rijk, onzekerheid over de duur van opvang, en nieuwe milieuregels rond Natura 2000-gebieden – geleid tot heroverweging. De gemeente blijft inzetten op versterking van recreatieterreinen in het gebied.
23-04 19.30 Route optocht Koningsdag
De traditionele optocht op Koningsdag start zaterdag om 10.15 uur voor het gemeentehuis. De route is Papiermakerstraat - Linksaf Brinkstraat - Rechtsaf Dorpsstraat - Linksaf Engweg (langs de Schauw en Elim) - Rechtdoor tot de rotonde Voorthuizerstraat oversteken - Rechtdoor de Veldstraat op - Linksaf Da Costastraat - Rechtsaf de van Damstraat op en helemaal uitrijden (ook de Garderenseweg oversteken).Aan het einde rechtsaf de Postweg op - Bij de kruising linksaf naar de Lariksstraat - Harderwijkerstraat oversteken naar de Brinkstraat. Daar wordt de optocht rond 11.30 uur ontbonden.
23-04 14.00 Winnaars gedichtenwedstrijd
Van 19 maart tot en met 6 april deden kinderen uit groep 7 en 8 mee aan een gedichtenwedstrijd van de gemeente Putten over het thema vrijheid. Dorpsdichter Henk Vaessen en Linda Mulder van de bibliotheek lazen alle inzendingen en kozen de mooiste gedichten. Esmee won de wedstrijd, maar kan op 4 mei niet aanwezig zijn. Daarom zal Maamke, die tweede werd, haar eigen gedicht voordragen tijdens de dodenherdenking.
![]()
22-04 18.00 Vier woninginbraken in Putten
De afgelopen week hebben er in Putten vier inbraken plaatsgevonden. Onder meer bewoners van een woning op de Mennestraat, Huygensstraat en de Calcariaweg kregen ongewenst bezoek.
22-04 14.00 COA Harderwijk loopt mee met Putten Power Run
Op vrijdag 30 mei doet COA Harderwijk mee aan de Putten Power Run. Medewerkers én bewoners van het asielzoekerscentrum rennen samen de 5 kilometer tijdens de bedrijvenrun. Met hun deelname willen zij laten zien hoe sport verbindt, ongeacht afkomst of achtergrond.
![]()












