
Fietstocht langs oorlogsherinneringen twee dagen na razziaherdenking in Putten
2 oktober 2025 om 14:30 OverigPUTTEN Twee dagen na de herdenking van de razzia van Putten bij het Vrouwtje van Putten kan worden deelgenomen aan de fietstocht Langs Oorlogsherinneringen in en rond Putten. De tocht was eerder gepland 14 juni maar moest toen door de organiserende stichting Samen Verder vanwege de hitte worden geannuleerd.
Het werd destijds onverantwoord gevonden de tocht doorgang te laten vinden. Gezocht is naar een nieuwe datum en deze is nu met zaterdag 4 oktober gevonden. Eerder lukte niet omdat de bestuursleden van de stichting veel andere verplichtingen hebben. De stichting is in 2017 opgericht met als doel te werken aan nieuwe vormen van het doorgeven van lessen uit oorlogen aan nieuwe generaties. Werken aan ontmoeting en verbroedering.
In dit kader is ook de fietstocht ontwikkeld die voert langs verschillende plaatsen die een belangrijke rol hebben gespeeld tijdens de Tweede Wereldoorlog. Ook is een stille tocht gehouden van de Oude Kerk naar het NS-station in Putten, de route die de mannen moesten lopen nadat ze gevangen waren genomen na de razzia.
DE OLDENALLERBRUG
De route is normaal ook verkrijgbaar bij de VVV maar tijdens de tocht van 4 oktober wordt ook op meerdere plekken gestopt om te vertellen wat zich hier heeft afgespeeld. Een belangrijke plek wordt daarbij ingenomen door de Oldenallerbrug, de plek van de aanslag op een Duitse auto. Dat had de razzia tot gevolg. Het merendeel van de weggevoerde mensen keerde nooit terug.
Het vertrek is om 11 uur vanaf het Marktplein achter de Oude Kerk. De af te leggen afstand bedraagt ongeveer 35 kilometer. De rust is bij boerderij De Veldhoef aan de Veldhoefweg in Putten. De lunch moet men wel zelf meenemen. Er kan maar een maximum aantal mensen meefietsen. Opgave via: info@stichtingsamenverderputten.nl
De boerderij De Veldhoef speelde ook een belangrijke rol tijdens de Tweede Wereldoorlog. Het was ‘s nachts de schuilplaats voor zeventien leden van een stootgroep met de naam ‘Bart Drop.’ Overdag bivakkeerden de leden van de groep op Gageldijk waar meer afleiding was. Daar werden wapens opgeslagen en verzetsacties besproken.












