Afbeelding ter illustratie
Afbeelding ter illustratie Pexels.com

Dwangsom voor Puttense ‘autovoeler’

9 juni 2026 om 10:00 Politiek

PUTTEN Burgemeester Henk Lambooij heeft een dwangsom opgelegd aan de persoon die in beeld is gekomen  met het zogenoemde ‘auto voelen.’ De afgelopen periode zijn er meerdere meldingen binnen gekomen rond de betreffende persoon die aan geparkeerde auto’s voelde om te controleren of deze waren afgesloten. Dit leidde tot een minder veilig gevoel bij inwoners.

Wijnand Kooijmans

Meerdere inwoners hebben op camerabeelden gezien dat geprobeerd werd auto’s te openen en hebben aangifte gedaan van diefstal of pogingen daartoe uit hun  auto. Burgemeester Lambooij: ,,Gedrag waarbij aan auto’s wordt gevoeld om te zien of deze wel zijn afgesloten, accepteer ik niet. Het zorgt voor onrust in de gemeenschap en ik begrijp heel goed dat dit inwoners een onveilig gevoel geeft. Juist daarom treden we hier hard tegen op. Samen zorgen er ervoor dat onze wijken veilig blijven.” 

De dwangsom bedraagt duizend euro per overtreding met een maximum van vierduizend euro. Met deze maatregel wil de gemeente duidelijk maken dat dit soort gedrag niet wordt getolereerd en dat de veiligheid en het tegengaan van hinder en overlast in de openbare ruimte serieus wordt genomen.

Los van de dwangsom roept de gemeente de inwoners op alert te blijven en verdachte situaties te melden bij de politie. Met aanvullend het advies voertuigen altijd goed af te sluiten en waardevolle spullen uit de auto te halen en in geen geval in het zicht te laten liggen.

Mail de redactie
Meld een correctie

Deel dit artikel via:
advertentie
advertentie