Vaste aanspreekpunten gewenst voor ondernemers
12 mei 2026 om 10:18Politiek is eensgezind
PUTTEN De gemeente Putten moet vaste aanspreekpunten hebben richting ondernemers. Dat geeft de fractie van het CDA aan in de enquête van de Bedrijvenkring Putten.
Wijnand Kooijmans
De partij pleit ook voor de komst van een centrummanager als structurele link tussen ondernemers, pandeigenaren en gemeente. Met ondernemers moet regelmatig afstemming plaatsvinden over bedrijventerreinen, parkmanagement, innovatie en personeelsvraagstukken. Bij gemeentelijke aanbestedingen moeten lokale partijen worden betrokken.
De fractie van Gemeentebelangen wil structureel overleg met lokale ondernemers en ondernemersverenigingen om knelpunten en kansen te bespreken. Ondernemers moeten vroegtijdig bij plannen en besluiten worden betrokken die hen raken. De gemeente moet waar nodig faciliteiten bieden en onnodige regels verminderen. Door samen te werken op basis van vertrouwen en wederzijds belang wordt, zo geeft Gemeentebelangen aan, de lokale economie versterkt en houdt men Putten aantrekkelijk om te ondernemen.
BELANG Ook Wij Putten vindt regulier overleg met ondernemers van belang. Dat past bij de slogan van hun verkiezingsprogramma: "Meer Wij, minder ik.” Gezamenlijke verantwoordelijkheid wordt gezien als de kern van lokaal bestuur.
De ChristenUnie geeft aan altijd constructief te zijn als het gaat om samenwerking met ondernemersorganisaties. De overheid moet in hun ogen de benodigde faciliteiten bieden maar ook de ruimte om te ondernemen.
PARTIJ De SGP geeft aan dat men als partij de contacten met ondernemers te moeten versterken. Men geeft aan niet te geloven in beleid vóór ondernemers maar in beleid met ondernemers. Hierbij denkt men aan zaken zoals de totstandkoming van een economische visie, omgevingsvisie en het Regionaal Programma Werklocaties. De partij zet in op het voortzetten van het structureel overleg met alle vertegenwoordigers van ondernemers en landgoedeigenaren, niet alleen bij plannen maar ook bij de uitvoering.Pro Putten geeft aan positief te staan tegenover nauwe samenwerking en regelmatig overleg om te weten wat de behoeftes zijn. Indien er ideeën en plannen zijn die aansluiten bij het partijprogramma wil men die ondersteunen en helpen bij de uitvoering.
PERIODIEK De VVD pleit voor periodiek ondernemersoverleg, bijvoorbeeld ieder kwartaal, waarbij vertegenwoordigers van alle organisaties aanschuiven met de verantwoordelijk wethouder en relevante ambtenaren. In zo’n platform kunnen nieuwe beleidsvoornemens worden besproken voordat deze vastliggen. Gedacht wordt aan onderwerpen als het nieuwe economische beleidsplan, verkeersplannen en centrumontwikkeling. De praktijk leert, zo stelt de VVD, dat beleid beter wordt en meer draagvlak krijgt als ondernemers in een vroeg stadium kunnen meedenken.
De partij pleit voor parkmanagement per bedrijventerrein en wil ook dat de gemeente bijdraagt aan bijvoorbeeld cameratoezicht.