Onderzoek naar ruimtebehoefte
10 juni 2026 om 10:41PUTTEN Om in de toekomst goed aan te sluiten op de wensen van het bedrijfsleven doet de gemeente Putten onderzoek naar de behoefte aan bedrijventerreinen en bedrijfsruimte. Dat wordt van belang gevonden omdat de bedrijven zorgen voor werkgelegenheid maar ook levendigheid en een sterke lokale economie. Om de behoefte te peilen is een vragenlijst opgesteld waarvan de invulling zo'n tien minuten in beslag neemt. Deze kan tot en met 15 juni worden ingevuld en er wordt een beroep gedaan op de ondernemers dat ook te doen. De vragenlijst is te vinden via: www.putten.nl/behoeftepeiling
Minister spreekt over wonen op parken
PUTTEN Minister Elanor Boekholt-O'Sullivan van volkshuisvesting en ruimtelijke ordening heeft een werkbezoek gebracht aan de gemeente Putten. Ze sprak met burgemeester Henk Lambooij, netwerkpartners, een ondernemer en inwoners over permanent wonen op vakantieparken. Henk Lambooij is voorzitter van het project Vitale Vakantieparken dat zich verzet tegen permanente bewoning. In de Tweede Kamer zijn echter geluiden te horen van partijen die, gezien de bestaande woningnood, permanent wonen op vakantieparken willen toestaan. Al dan niet voor langere termijn. Burgemeester Lambooij vindt het belangtijd dat partijen met elkaar in gesprek blijven over wat wel en niet kan op het gebied van permanent wonen op vakantieparken. Het is naar zijn mening van belang een goede balans te houden tussen wonen, werken, zorg en recreëren.
TechBeleefEvent ook voor derden
PUTTEN In kerkelijk centrum De Aker en op het Fontanusplein wordt donderdag 24 september opnieuw het TechBeleefEvent gehouden. Gemeente, onderwijs en bedrijfsleven laten zo'n 240 leerlingen uit de groepen zeven van de basisscholen in Putten op een uitdagende manier met techniek kennis te laten maken.
Verspreid over negen thema's wil men de leerlingen laten zien hoe breed en veelzijdig de technische sector is. Lokale bedrijven laten de leerlingen zelf ervaren hoe het is te werken op het gebied van techniek, logistiek, energie en innovatie. Nieuw is dit jaar dat na afloop van het programma voor de scholieren ook inwoners van Putten welkom zijn een kijkje te nemen naar het werken in de techniek. Hiermee willen de bedrijven oudere jongeren maar ook oudere geïnteresseerden laten zien wat men in huis heeft op technisch gebied. Met het evenement wil het bedrijfsleven jongeren interesseren voor technische beroepen. Hierin bestaat op veel terreinen nog een behoefte aan voldoende geschoold personeel. Mede omdat jongeren vaak kiezen voor een andere vorm van hoger onderwijs.
Door het evenement ook open te stellen voor derden wordt jongeren maar ook volwassenen de mogelijkheid geboden zich te laten omscholen naar een technisch beroep om zo het tekort aan personeel te verminderen. Men is welkom vanaf 14.30 uur in De Aker en op het Fontanusplein.