CDA Putten boycot VNG congres
26 maart 2012 om 00:00 NieuwsPUTTEN - Tijdens de commissievergadering Middelen van 20 maart heeft het CDA bij monde van Robert Olthuis vragen aan het college gesteld omtrent het al of niet bezoeken van het VNG (Vereniging van Nederlandse Gemeenten) Jubileum Congres op 5 en 6 juni. Het VNG gaat bij het 100 jarig bestaan groots uitpakken en lokt bezoekers met bekende Nederlanders als Matthijs van Nieuwkerk (DWDD), Freek de Jonge, Johan Cruijff, Eva Jinek en last but not least Golden Earring! Het feest gaat naar verluidt 3 miljoen euro kosten en de vraag is wie dat gaat betalen.
Al voor dat er in de pers veel om dit congres te doen was, heeft de CDA fractie al het VNG laten weten niet aanwezig te zullen zijn. Vervolgens is het CDA in de commissie Middelen er op terug gekomen vanwege het feit dat zo'n uitbundig feest (volgens het VNG 'sober met een feestelijk tintje' ) in deze tijd van recessie te duur is . Minister Spies (CDA) van BZK stelde deze week ook al dat het best wel soberder had gekund. Per deelnemer kost het hele programma bijna duizend euro (incl. BTW/ excl. Reis- en verblijfkosten) en deze kosten zijn declarabel, wat betekent dat de belastingbetaler hier voor moet opdraaien.
Weliswaar is netwerken belangrijk en een keus uit 27 workshops is niet verkeerd, maar een aantal van 40 verschillende excursies en dure BN'ers is aan de burger niet uit te leggen. Hoewel mw. Jorritsma als voorzitter VNG alle commotie 'kleinzielig gedoe' vindt, wilde het CDA de mening van het college horen. Burgemeester Lambooij herkende zich totaal niet in de bedenkingen van het CDA en meldde dat het college van B&W van Putten zich reeds voor het congres had opgegeven!
Als de hele raad het college naar Den Haag zou vergezellen, zou dat de Puttense gemeenschap meer dan €20.000 kosten. Hopelijk zien ook de andere fracties in Putten dat dit onverantwoord is in deze tijd. En als het college dan toch gaat, hoopt het CDA dat ze niet voor het Solex uitje kiezen, maar voor workshop 1 : 'Slim omgaan met schuldencrisis en lokale belastingen' , want er moet wel betaald worden.










