Meiden in Putten maken film over partydrug GHB

20 september 2012 om 00:00 Nieuws

PUTTEN - Twee Puttense meiden, Lisa (15) en Wendy (16) hebben een korte film gemaakt, de film zonder naam (FZN). Samen met een groepje andere meiden schreven ze het script, legden contacten met de politie en verslavingszorg Tactus over de inhoud van de film en mogelijke samenwerking. Het resultaat wordt vertoond voor het publiek op 6 oktober in de Korenschoof, het onderkomen van jongerenwerk Jeugd-Punt in de Jacob Catsstraat 70 in Putten.

Door Jeanne Dijkstra

,,Eigenlijk liepen de opnamen van de film totaal anders dan verwacht'', vertelt Ester van Royen, jongerenwerkster en begeleidster van de meidengroep van Jeugd-Punt, die elke maandagavond in de Korenschoof bijeenkomt. ,,De cameravrouw kwam namelijk niet opdagen. Om zes uur 's morgens kreeg ik een smsje dat ze haar spullen niet klaar had en op de vraag of we nog iets voor haar konden regelen, kregen we geen eens antwoord meer.'' Daarop besloot Lisa, leerling van Groevenbeek in Ermelo (handel en administratie), om zelf maar een camera te regelen. ,,Ik had het wel eens voor school gedaan en er lag bij het jongerenwerk nog een camera die ik mocht gebruiken.''

Het groepje meiden heeft het script helemaal zelf bedacht. Lisa: ,,Het was eigenlijk een stage-opdracht van Wendy. Zij is leerling van Spectrum in Harderwijk ((uiterlijke verzorging) en liep een poosje maatschappelijke stage bij het jongerenwerk in Putten. We moesten een onderwerp verzinnen en dat werd drugs. Ook moest het iets te maken hebben met seksueel geweld en dus kozen we voor GHB, de verkrachtingsdrug. Daar hadden we voorlichting over gehad van de wijkagent uit Putten.'' Wendy en Lisa vinden dat de film wel is geworden wat zij in het hoofd hadden. ,,Maar er is ook wel wat veranderd tijdens het proces. We wilden niet te veel poespas zodat iedereen snapt wat er bedoeld wordt met de film. Het is een voorlichtingsfilm geworden die op de locatie van de Korenschoof en het politiebureau is opgenomen.'' Volgens de meiden is er flink wat geknipt in de opnamen. ,,We hadden een half uur film en daarvan is ongeveer een kwartier overgebleven.''

Als acteurs fungeerden een aantal vrienden van de meisjes. ,,De film gaat over een groepje vrienden en een onbekend jongen in een bar. Die onbekende doet GHB in een drankje van een meisje met de bedoeling haar mee naar huis te nemen. Maar een vriendin van meisje, (gespeeld door Wendy), waarschuwt haar dat niet te doen.'' De meisjes kennen de verschillende werkingen van de drug GHB. ,,De een gaat er van los, de ander wordt onwel en moet overgeven.'' Al met al vinden ze de film goed gelukt en ze hopen dan ook dat er veel mensen komen kijken op 6 oktober, wanneer de film wordt vertoond in de Korenschoof. ,,Paparazzi zijn welkom'', aldus het duo. Ook wordt de film op YouTube gezet. Misschien hebben de scholen ook wel belangstelling voor FZN, daar moeten ze nog even over nadenken. ,,Dat zullen we later wel zien'', aldus Lisa.

De film begint om 20.00 uur. Het aantal plaatsen in de Korenschoof is beperkt, dus is het zaak er vroeg bij te zijn.

Mail de redactie
Meld een correctie

Deel dit artikel via:
advertentie
advertentie