Voorleesontbijt bij Kiekeboe
25 januari 2013 om 00:00 NieuwsPUTTEN - Voorlezen aan kinderen is belangrijk. Het prikkelt de fantasie en ontwikkelt het taalgevoel. Om het voorlezen aan kinderen die zelf nog niet kunnen lezen te bevorderen, zijn er De Nationale Voorleesdagen. De tiende editie ging woensdag 23 januari van start met Het Nationale Voorleesontbijt. Bij Kinderopvang Kiekeboe kwam wethouder Koekkoek van de gemeente Putten voorlezen.
Op kinderdagverblijven en scholen in het hele land lazen onder anderen prinses Laurentien, Diederik Samsom en Eva Jinek voor. De kinderen van Kiekeboe mochten wethouder Koekkoek verwelkomen. Hij las voor uit Nog 100 nachtjes slapen van Milja Praagman, het Prentenboek van het Jaar 2013. Terwijl de kinderen een broodje hagelslag of krentenbolletje aten, luisterden zij vol aandacht naar het verhaal over Dorus, die nog lang moet wachten tot ze jarig is, maar niet zo lang wil wachten. Ze wil nu feest!
Toen het boek uit was, kreeg meneer Koekkoek een cadeautje aangeboden van Leo Procee, directeur van Kiekeboe. Een boek (hoe kan het ook anders): Kikker speelt verstoppertje. Dat kan hij mooi aan zijn kleinkinderen voorlezen, want meneer Koekkoek is niet alleen wethouder, maar ook opa.










