SDC op een haar na kampioen
23 april 2008 om 00:00 NieuwsPUTTEN - Bij winst of gelijkspel komende wedstrijd tegen Veensche Boys, is SDC kampioen en hoofdklasser. Dankzij een keurige 1-2 overwinning op SVZW in Wierden, staat SDC nu met drie punten voorsprong bovenaan de ranglijst. Met twee uit overwinningen op naaste concurrenten is SDC met recht de sterkste van de 1e klasse D. Een oproep aan iedereen die SDC een goed hart toedraagt om hen komende zaterdag het laatste zetje te geven en het kampioenschap binnen te halen. Vooraf aan de wedstrijd spelen de allerkleinsten van SDC en Veensche Boys een wedstrijd en dat is genieten.
door Maarten van der Meer
SVZW moest winnen om nog een rol van betekenis te spelen in deze competitie. Dat was in het voordeel van SDC, want de thuisclub moest het spel maken. Met een aantal robuuste aanvallers zochten zij ook gelijk de aanval. Verder dan een aantal hoekschoppen leverde dit niet op en de eerste echte kans was voor Albert van Nijhuis. Hij was er door maar zijn schot werd geblokkeerd. Na 20 minuten kwam SVZW op voorsprong een hard schot van Niels ten Hoeve trof doel in de verste hoek 1-0. De jubel over dit doelpunt was nog maar net verstomd of SDC tekende de gelijkmaker aan. Een uitstekende voorzet op maat van Tijmen Eggink bereikte het kopgrage hoofd van Albert van Nijhuis en de gelijkmaker lag in het netje 1-1.
Niels Vlugt liep tegen een gele kaart op, die SDC na de rust nog duur kwam te staan. Uit een verre ingooi van Martijn Duits kopte Wilbert Scheenstra de bal door en uit de scrimmage die daarop volgde scoorde SDC weer. De bal kwam terug bij Wilbert Scheenstra, die beheerst in de verste hoek scoorde 1-2. Een verre uittrap werd door Tijmen Eggink doorgekopt en bracht Albert van Nijhuis in scoringspositie, maar de bal ging net naast.
In de rust had Jon Mulderije de plaats ingenomen van Martijn Maris en na een kwartier liet trainer Richard Karrenbelt het geheime wapen Arnouk Roest opdraven voor Tijmen Eggink. Dennis van Dijk haalde Roest onderuit en werd beloond met een gele kaart. Kort hierna schoot Anouk Roest in de verste hoek, maar keeper Michiel Achterhoek kon de bal corner stompen. Ook van Nijhuis was al koppend dicht bij een doelpunt, maar weer redde de SVZW doelman. Keeper Khalid Benlahsen speelde een berenwedstrijd en was een doorlopend gevaar net zijn verre uittrappen. SVZW deed alles om aan de gelijkmaker te komen en de weer uitstekend spelende Lennard van de Brink werd met bal en al over de achterlijn geschopt. Kort voor tijd liep Niels Vlugt tegen zijn tweede gele kaart op en SDC moest nog zeven minuten met 10 man de boel zien te klaren. Dat lukte en na afloop betraden de SDC supporters, die in grote getale waren meegereisd, al juichend het veld en het leek alsof het kampioenschap binnen was.
Komende zaterdag om 14.30 uur kan SDC kampioen worden, een gelijkspel is genoeg en als
CSV thuis tegen SDV Barneveld punten laat liggen, mogen ze zelfs verliezen, maar daar gaan we niet van uit.










