Lekker rondstruinen op de Veluwse Bazaar
24 oktober 2013 om 00:00 NieuwsPUTTEN - In de hele wijde omgeving van Putten is het begrip bazaar nog niet bekend. Driek en Hanny van Dijk zijn in het oude pand van Budget Meubel Putten met een bazaar gestart waar vele leuke koopjes te vinden zijn.
door Maranke Pater
Het pand, dat een oppervlakte van 1000 m2 kent, bestaat uit diverse verkooptafels en units waar kooplieden iedere zaterdag hun waren uitstallen. Van meubels tot afgeprijsde merkkleding, curiosa tot bloemstukken, paardensportartikelen, speelgoed en decoratieartikelen: het is te vinden op de Veluwse Bazaar. Driek van Dijk: ,,Op de eerste zaterdag dat we open waren, zijn er al honderden bezoekers geweest. Je kon over de hoofden lopen. Mensen komen van heinde en verre naar Putten toe om eens te zien wat we hier gerealiseerd hebben.” De Veluwse Bazaar is uniek in de regio. Van Dijk: ,,Iedereen kent de grote bazaars in Utrecht en Beverwijk, maar hier op de Veluwe en richting het noorden bestaat het begrip bazaar gewoonweg niet. Natuurlijk zijn er genoeg grote rommelmarkten, maar rommel, dat verkopen wij hier niet. Alle producten moeten van goede kwaliteit zijn, of het nu tweedehands is of niet.” Van Dijk startte met de bazaar omdat hij het tijd vond voor een nieuwe uitdaging in deze tijd van bezuinigen. ,,Vorig jaar zijn we een grote leegverkoop begonnen. Ik had natuurlijk restpartijen over en bedacht ineens dat ik die nog steeds op een bijzondere manier aan de man kan brengen. Het is ook leuk om de verschillende ondernemers samen te zien verkopen. Het zijn in feite allemaal kleine winkeltjes die door de mensen zelf onderhouden worden. Ze kunnen een unit, kraam of tafel helemaal naar eigen smaak inrichten.”
Het succes dankt de Veluwse Bazaar aan de veelzijdigheid van standhouders. Er is plek voor ruim 25 ondernemers. Iemand kan een contract van vier weken krijgen, anderen hebben een vaste plek in het pand. Er zijn diverse Puttense ondernemers, maar ook standhouders van ver daarbuiten. ,,Door voor een betrekkelijk laag tarief hen een kans te bieden om hier met hun producten te staan, blijft het ook behapbaar voor de verkopers. Niet iedereen heeft genoeg geld om een duur winkelpand te huren.” Omdat er regelmatig wisselingen komen in het assortiment, blijft een bezoek aan de bazaar een leuk uitje voor de zaterdag. ,,We hebben hier gratis entree. Mensen kunnen een hele poos komen rond snuffelen.”
Nieuwe standhouders zijn altijd welkom. Ook voor particulieren is er plaats om zelf hun overtollige spulletjes te verkopen. Er zijn units van 15 m2 tot 50 m2 beschikbaar of lange tafels van 4 meter. Daarnaast bestaat de mogelijkheid om de verkoopwaar te laten staan tot de volgende zaterdag. Wie meer ruimte nodig heeft kan een magazijn van 250 m2 huren. De Veluwse Bazaar is iedere zaterdag van 9.00 uur tot 17.00 uur gratis te bezoeken. Voor meer informatie: www.develuwsebazaar.nl. Potentiële standhouders kunnen contact opnemen met Driek van Dijk via info@develuwsebazaar.nl of 06-53477708.










