
Herinnering aan de razzia blijft levend in Putten; volle zaal voor lezing Evert de Graaf
22 september 2026 om 13:00 HistoriePUTTEN Onder grote belangstelling ging historicus Evert de Graaf maandagavond in De Aker uitvoerig in op de achtergronden en daders van de Puttense razzia van 1 en 2 oktober 1944.
Martin Vesseur
Zijn lezing concentreerde zich onder meer op de Duitse verantwoordelijken, generaal Christiansen en overste Fullriede, hun levensloop en hun handelen in Nederland tijdens de oorlog. Ook besprak De Graaf nieuwe inzichten over hun rol bij de gebeurtenissen die Putten zo diep hebben getroffen.
HERDENKING
Ruim tachtig jaar na de razzia blijft het drama van Putten voortleven. De gebeurtenissen hebben niet alleen diepe sporen nagelaten bij de nabestaanden, maar maken nog altijd deel uit van het collectieve geheugen van het dorp. De jaarlijkse herdenking onderstreept hoe belangrijk het is om de geschiedenis te blijven vertellen en de slachtoffers te blijven herdenken.
De lezing van De Graaf komt dan ook op een moment waarop de inwoners van Putten zich opnieuw voorbereiden op de jaarlijkse herdenking van de razzia. Vrijdag 2 oktober om 19.00 uur wordt stilgestaan bij de slachtoffers en bij de gebeurtenissen die in 1944 zoveel Puttenaren het leven kostten.













