
Leerlingen hebben ijspret in Ermelo!
14 december 2022 om 12:00 Overig‘Sommigen hadden het al snel onder de knie’
PUTTEN Het bestuur van de Stichting IJs in Ermelo heeft basisscholen uitgenodigd te komen schaatsen. Bijna alle basisscholen uit Ermelo en Putten hebben zich aangemeld om zich op het gladde ijs te begeven. Sponsoren maken het mogelijk dat dit gratis kan.
Groep 6 van De Wegwijzer uit Putten maakte gretig gebruik van dit aanbod en heeft de schaatsen dus uit het vet gehaald. Voor leerlingen die zelf geen schaatsen hebben was er de mogelijkheid een paar schaatsen te lenen.
,,Op de fiets gingen we met vader Marcel en moeders Cindy, Dineke en Gerda naar ‘t Weitje in Ermelo”, aldus juf Henneke. ,,We genoten van het schaatsen en het was bijzonder om te zien hoeveel beginnelingen de kunst van het schaatsen al snel onder de knie hadden.”
De moeders Jessica en Linda zorgden voor koek en zopie; in combinatie met de zon maakte dit de wintersportdag in eigen land compleet. ,,Volgend jaar wil ik weer!”, riep Jaimey.
Omdat schaatsen verweven is met onze cultuur vindt ‘Stichting IJs in Ermelo’ het belangrijk de kinderen hiermee bekend te maken. ,,Ondanks dat we de laatste jaren weinig natuurijs hebben gehad, blijkt toch dat zeker 90 procent van de kinderen wel kan schaatsen en eigen schaatsen heeft. IJs in Ermelo wil door middel van schoolschaatsen toewerken naar meer sportstimulering en beleving. Dit betekent dat er in de lessen onder andere aandacht zal zijn voor spelvormen en beleving. In het schooljaar 2022/2023 wordt schoolschaatsen aangeboden in december aan alle basisschoolleerlingen van de groepen 1 tot en met 8.”
De schaatsbaan in Ermelo is geopend tot en met zaterdag 7 januari. Kijk voor meer informatie over de openingstijden voor vrij schaatsen op de website www.ijsinermelo.nl.













