Afbeelding stroomnetwerk ter illustratie.
Afbeelding stroomnetwerk ter illustratie. Pexels.com

Stroomtekort bedreigt bouwplannen: Putten komt met oproep

17 augustus 2026 om 12:00 Politiek

PUTTEN] Wie de komende tien jaar bouwplannen heeft, kan zich aanmelden bij de gemeente Putten om in aanmerking te komen voor het project ‘Eerder aanvragen’ van netbeheerder Liander. Aanleiding voor het project is de netcongestie. Hierdoor komen na grootverbruikers ook aanvragen voor kleinverbruikersaansluitingen bij de netbeheerder op de wachtlijst. Voorrang gaat naar projecten die te maken hebben met basisbehoeften, zoals woningen en onderwijs. Het proces hiervoor loopt via de gemeente.

De gemeente roept initiatiefnemers op hun project vóór 6 september aan te melden via www.putten.nl/stroom. Bouwplannen die binnen tien jaar worden opgeleverd, komen in aanmerking. Het gaat om concrete plannen waarvan aantoonbaar is dat de gemeente erachter staat, bijvoorbeeld via een omgevingsplan of een (voorgenomen) wijziging van het omgevingsplan. Dit betreft zowel bouwplannen die in de woningbouwmonitor van de gemeente staan als particuliere initiatieven.

Wethouder Bertus Cornelissen: ,,We willen iedereen de mogelijkheid bieden hun project in te dienen. Daarom deze oproep. Sommige particuliere initiatieven zijn misschien nog niet bij ons bekend.”

De gemeente Putten verzamelt de projecten die via de gemeentelijke website worden ingediend en dient deze in bij Liander. Vervroegd aanvragen geeft geen garantie dat er op tijd ruimte is op het elektriciteitsnet. Het helpt de netbeheerder wel om projecten beter te plannen.

De regeling is bestemd voor ontwikkelaars, particulieren en andere initiatiefnemers met concrete bouwplannen die uiterlijk in 2036 worden opgeleverd. Het gaat onder meer om nieuwbouw, sloop en nieuwbouw, transformatie van een bedrijfsbestemming naar een woonbestemming, uitbreiding van een bestaand pand met extra woningen en onderwijshuisvesting.

De regeling geldt niet voor het verduurzamen van bestaande woningen of onderwijspanden, zoals een zwaardere aansluiting voor een warmtepomp of elektrisch koken. Ook uitbreiding van de aansluiting zonder extra woningen valt buiten de regeling. Hetzelfde geldt voor aanvragen voor een laadpaal of andere plannen die niets met woningbouw te maken hebben. Projecten die later dan in 2036 worden opgeleverd, komen ook niet in aanmerking. Aanmelden kan tot 6 september.

Mail de redactie
Meld een correctie

Deel dit artikel via:
advertentie
advertentie