Afbeelding ter illustratie.
Afbeelding ter illustratie. Pexels.com

109 fietsongevallen in Putten: hier ging het het vaakst mis

27 augustus 2026 om 12:00 Verkeer en vervoer

PUTTEN In Putten zijn de afgelopen vijf jaar zeker 109 fietsers, bestuurders van elektrische fietsen en fatbikes betrokken geweest bij een verkeersongeluk. Dat blijkt uit cijfers die vergelijkingssite Independer heeft verzameld. Bij drie ongelukken viel een dodelijk slachtoffer. In 64 gevallen raakten een of meer betrokkenen gewond. Bij de overige 42 ongevallen bleef het bij materiële schade.

De gevaarlijkste plek voor fietsers is de rotonde op de kruising van de Engweg, Voorthuizerstraat, Veldstraat en Van Damstraat. Daar gebeurden in vijf jaar tijd acht fietsongevallen. Vier daarvan eindigden met een of meer gewonden; bij de andere vier bleef het bij blikschade.

Met de start van het nieuwe schooljaar wordt het weer drukker op de Puttense wegen en fietspaden. Daarmee neemt ook de kans op ongelukken toe, vooral op drukke kruisingen en rotondes. De cijfers hebben alleen betrekking op ongevallen waarbij de politie aanwezig was. Veel kleinere of eenzijdige fietsongelukken worden daardoor niet geregistreerd.

Mail de redactie
Meld een correctie

Deel dit artikel via:
advertentie
advertentie